Współczesny przemysł motoryzacyjny wymaga bardzo bliskiej współpracy producentów samochodów z dostawcami części i modułów. W skład systemów produkcyjnych wielkich koncernów motoryzacyjnych wchodzą taśmy należące do różnych producentów wytwarzających części samochodowe.
Tak rozplanowana produkcja poszczególnych komponentów przynosi efekty w postaci sprawnie funkcjonującej linii produkcyjnej i przynosi wymierne korzyści dla całego przedsiębiorstwa.
Automatyzacja produkcji
Wysoka wydajność oraz racjonalne wykorzystanie zasobów są możliwe, dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych rozwiązań.
Automatyzacja produkcji ma na celu zastąpienie ludzkiej pracy przez pracę maszyn, wykonujących określone czynności bez udziału człowieka. Firmy chcące się prężnie rozwijać dążą do wysokiego stopnia automatyzacji, stosując roboty zapewniające szybkość, dokładność oraz niezawodność produkcji. Nowoczesne technologia, ograniczająca ręczną pracę przyczynia się również do poprawy jakości i powtarzalności produkcji.
Zaawansowane technologicznie taśmy produkcyjne nie wymagają obsługi przez wykwalifikowanych pracowników. Służby utrzymania ruchu są w stanie usunąć sporadyczne podstawowe usterki.
Co jednak gdy awaria jest poważniejsza i wymaga obecności serwisanta producenta maszyny?
Jak szybko przywrócić prawidłowy stan maszyny?
Do rozwiązania złożonych problemów potrzebna jest pomoc osoby odpowiedzialnej za zaprojektowanie i budowę zastosowanego urządzenia, dysponującej wszystkimi informacjami o danej linii produkcyjnej. Niezależnie od pory dnia specjalista otrzymuje informacje o usterce na urządzenie mobilne i ma możliwość natychmiastowej reakcji. Udzielenie pomocy w każdej chwili jest wykonalne, dzięki zdalnemu dostępowi do danej taśmy produkcyjnej. Zdalny dostęp pozwala ograniczyć koszty finansowe związane z dojazdem do zakładu produkcyjnego oraz skraca czas potrzebny na usunięcie usterki. Rozwiązanie redukuje czas przestojów, zapewnia płynność i ciągłość produkcyjną.
Bezpieczeństwo linii produkcyjnej
Zdalny dostęp jest możliwy, dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i konfiguracja komunikacji. Tak efektywne narzędzie obsługi serwisowej to jednak nie tylko szansa na większą wydajność, ale również zagrożenie. Przemysł motoryzacyjny należy do najbardziej konkurencyjnych dziedzin przemysłu na skalę światową. Intensywny rozwój branży zmusza producentów do większych nakładów na ochronę własności intelektualnej, szczególnie w obszarze układów elektrycznych.
W celu zapewnienia całkowitej kontroli działań serwisowych oraz ochrony danych przedsiębiorstwo muszą odpowiednio ograniczyć dostęp producentów do linii produkcyjnej.
Xnet Secure Gate to najlepsze rozwiązanie do automatyzacji i kontroli całego procesu przyznawania zdalnego dostępu.
System zapewnia bezpieczeństwo poprzez ograniczenie dostępu serwisantów do konkretnego obszaru linii produkcyjnej. Dodatkowe zabezpieczenie umożliwia przyznawanie dostępu z wyznaczeniem przedziałów czasowych i maksymalnego czasu trwania sesji. Nagrywanie wszystkich działań podczas sesji zdalnego serwisu oraz możliwość ponownego odtwarzania nagrań daje pełną kontrolę nad pracą specjalistów.
Sprawna logistyka w parku przemysłowym
Współpraca producentów aut z dostawcami części i modułów to nie tylko wspólna linia produkcyjna, ale i wchodzące w skład parku przemysłowego centra logistyczne umiejscowione w pobliżu zakładów montażowych samochodów.
Transparentność procesów zaopatrzenie, skrócenie czasów dostaw i reakcji wymaga przepływu danych pomiędzy uczestnikami. Zastosowanie nowoczesnej formy współpracy poprzez system XDSX gwarantuje poprawę w zakresie wymiany informacji dotyczących realizacji zamówień oraz uproszczenie procesów administracyjnych.
Rozwiązanie umożliwia swobodny dostęp do kluczowych informacji związanych z prawidłowym funkcjonowaniem systemu i automatyzację procesów dystrybucji zleceń nawet w skomplikowanych strukturach.